Ne, minerály jsou určené pouze k zevnímu používání (masáže, přikládání na části těla, meditace)!
Pro tvorbu vody z minerálů je třeba si zjistit, zda vybraný minerál neobsahuje jedovaté prvky! Zároveň bychom rádi upozornili, že kameny působí jako skvělá podpůrná léčba, avšak s příznaky jakéhokoliv onemocnění je nutné navštívit Vašeho praktického lékaře! Věříme, že kombinace konvenční medicíny a alternativních léčebných prostředků je nejlepší možnou cestou při léčení jakýchkoliv neduhů.
Ať je vajíčko vyrobené sebelépe, minerály jsou pórovité materiály. Při opakovaném zavádění yoni vajíček hrozí namnožení bakterií v pórech či prasklinách a vznik a udržování nežádoucích infekcí. I důkladná desinfekce ať už alkoholem, peroxidem či desinfekčním přípravkem pro erotické hračky nemusí být plně účinná a z tohoto důvodu jejich používání nemůžeme doporučit ani je nabízet v našem obchodě. Pokud je aktivně užíváte a netrváte na přímém kontaktu s minerálem, byť jde o jisté omezení, lze je alespoň umístit do vždy nového prezervativu, který při správné manipulaci může riziko infekce výrazně snížit.
Aby minerály neztrácely svoji sílu a krásu, je dobré o ně pravidelně pečovat. Proto je dobré dodržovat několik základních pravidel, která jsme zde stručně shrnuli:
Každý zakoupený minerál je dobré po zakoupení nejprve očistit, aby se zbavil jak vnějších nečistot, tak jakýchkoliv možných negativních vibrací. Většinu tromlovaných minerálů lze čistit pod proudem tekoucí vody (ať už doma v koupelně nebo na výletě u řeky či potoka). Při dovolené u moře můžeme minerály krátce očistit ve slané vodě (opět pozor na snášenlivost konkrétních minerálů s vodou a solí!)
Po vyčištění je dobré Váš minerál nabít. Nejčastěji se kameny nabíjí na slunečním nebo měsíčním světle (nejlépe za úplňku, pokud můžete nechat kameny venku, o to lépe, stačí ale i nabíjet přes okno). Dále je možné kameny dlouhodobě nechávat ve společnosti selenitu, karneolu, citrínu a křišťálu, které na ně mají pozitivní vliv.
- křišťál - při nabíjení na přímém slunečním světle může dojít k soustředění paprsků a v extrémním případě i vzniku požáru!
- růženín, ametyst, citrín, fluorit, akvamarín, avanturín, záhněda - tyto kameny na přímém slunečním svitu pomalu blednou, proto je nabíjíme jen občas a na slunci s mírnější intenzitou (například během západu slunce)
Kameny čistíme a nabíjíme také po očistné práci s nimi (například čištění čaker, dlouhá meditace nebo dlouhodobé řešení konkrétních problémů). Šperky, které nosíme denně, si zaslouží pravidelnější čištění a dobíjení.
Je dobré si především u šperků z minerálů dát pozor na kontakt s kosmetikou, krémy a deodoranty. Před sprchováním, koupáním nebo sportováním šperky raději odložíme.
Pokud kameny zrovna nemáme na výstavce nebo je nepoužíváme, je dobré především tromlované minerály ukládat do krabičky nebo látkového sáčku. Kameny vystavené je dobré při úklidu očistit od prachu. Růženín, ametyst, citrín, fluorit, akvamarín, avanturín, záhněda - tyto kameny na přímém slunečním svitu blednou, proto je na přímé sluneční světlo nevystavujeme. Pozor na umístění křišťálu na přímé sluneční světlo - přímé soustředěné paprsky mohou způsobit vznik požáru!
Více si můžete přečíst ve článku, jak se starat o své minerály.
V našem magazínu najdete i článek o tom, jak s minerály začít pracovat.